Книжкова виставка "Класики українського слова"
Геніальній поетесі Ліні Костенко – 95 років.
У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай». 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним із лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році.
За свою творчість Ліна Костенко була номінована на Нобелівську премію з літератури. Також вона стала однією з перших лауреаток Шевченківської премії, а ще була лауреаткою Премії Антоновичів. Але попри це поетеса відмовилася від звання Героя України, заявивши, що "політичної біжутерії не носить". У 2022 році її нагородили Орденом Почесного Легіону за цивільні та військові заслуги.
19 березня Україна відмічає 130-річний ювілей класика української літератури Максима Рильського. Поет, перекладач, науковець, він увійшов у історію української літератури, як патріот України, який високо підносив національну ідею, національне відродження країни, рідну українську мову.
Народився Максим Рильський 19 березня 1895 року в Києві у сім’ї українського етнографа, економіста та суспільно-культурного діяча Тадея Рильського. Закінчив київську приватну гімназію, деякий час навчався у Київському університеті Святого Володимира.
Для нинішніх поколінь він поет-мудрець, глибокий філософ, тонкий лірик. Особливість поезії Максима Тадейовича – тиха любов до природи й людини, всього живого й красивого.