До Міжнародного дня толерантності
16 листопада відзначають Міжнародний день, присвячений терпимості (International Day for Tolerance). Цього дня в 1995 році держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.
Поняття «толерантність» є синонімом слова «терпимість», саме так воно звучить латинською. Терпимість – це гармонія у різноманітті. Всі люди різні за своєю природою, але рівні у своїх правах. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві. Кожна людина має право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.
Толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних.
Толерантності потрібно навчатися. Розвивайте цікавість, пізнавайте, спілкуйтеся! У багатьох випадках нам не вистачає терпимості до інших просто тому, що ми їх не розуміємо. Розвиваючи неупередженість, дізнаючись про інші культури та людей, і розширюючи свій світогляд, ми підвищуємо нашу здатність розуміти та приймати інших.
Для учнів 8 та 9 класів було проведено уроки "Толерантність і підлітки", під час яких було використано презинтація "Толерантність у житті сучасного підлітка"