A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Мартинівський ліцей" Степанецької сільської ради Черкаської області

Ніл Хасевич- перший мілітарний піарник у світі

Дата: 17.03.2025 09:06
Кількість переглядів: 183

       Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису 

         У шкільній бібліотеці розгорнута пересувна виставка  робіт Ніла Хасевича.

          У відповідності до Меморандуму про співпрацю громадської організації "Фонд розвитку "Шевченків край" та Степанецької ТГ  висвітлені матеріали надані Канівським Центром Культури та Мистецтв з метою патріотичного виховання молоді, повернення українцям історичної пам'яті та культурної спадщини.

73 роки тому, 4 березня, трагічно загинув Ніл Хасевич( 1905-1952) - український художник-графік, активний громадський і політичний діяч, член ОУН, воїн УПА, лицар Срібного Хреста Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах».

Творчість Ніла Хасевича - унікальне явище не лише в мистецтві підпільної боротьби, але також і в українському мистецтві в цілому. Працюючи в умовах постійної небезпеки - в бункерах, землянках і криївках, без належних засобів на життя і в неймовірно несприятливих умовах, з примітивною підпільною друкарською технікою і браком відповідних матеріалів, він створив понад 150 графічних композицій і понад 50 графічних творів.

Ніл Хасевич не просто малював — він творив зброю. Його гравюри та ілюстрації стали обличчям Українського підпілля. Графік створив візуальний код УПА, який і сьогодні впізнають мільйони.

Його досі мало знають в Україні. Обравши шлях боротьби, він десятиліттями був замовчуваний.

Вчитель української мови та літератури Слива Олена Іванівна , провела лекцію для учнів 5-11 класів, де ознайомила дітей з життям та творчістю свого земляка -Ніла Хасевича. Школярі  переглянули відеофільм з якого дізналися, що   Ніл Хасевич - унікальний герой, який, попри свою інвалідність (молодим утратив ногу в залізничній катастрофі), проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА. Він  вважав, що повинен боротися за незалежну Україну своїм пером, як зброєю.        

         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень