A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Мартинівський ліцей" Степанецької сільської ради Черкаської області

Історична довідка

Сучасна людини – це освідчена людина. І завжди найголовнішим завданням школи було, є і буде “сіяти розумне, добре, вічне”. Тож такими “засіювачами” і щедра мартинівська земля. Ціла плеяда талановитих педагогів, які навчили та вивели у світ велику кількість учнів, працювала в нашій школі. 

В 1861 році, після відмінення кріпосного права, в нашому селі було відкрито першу школу.  Вона розміщувалася у маленькому дерев'яному будиночку з двох кімнат, в яких навчалось три групи учнів. Їх учив один учитель - Царенко Йосип Михтодович.

1903 року в Мартинівці створюється друга школа на місці сучасного фонтану. Пізніше поряд із сучасним адмінбудинком будується нова, так звана Міністерська школа, яку пізніше називали Бораковою. У трьох класах навчалося 15-16 дітей майстрів, заможніх селян та слуг панів з Мартинівки, Беркозівки, Копіюватого чи Лізок. Учив їх новоприбулий з Житомира учитель  Борак Дмитро Миколайович. Завдяки невтомній праці Борака Д.М. площа старого кладовища перетворилася на парк в якому розташувалася шкільна пасіка.

У 1911 році будовано приміщення земської школи (нині приміщення краєзнавчого музею).У двокласній школі вивчали арифметику, елементи алгебри, геометрії, фізики, природознавства, географії.

В 1919 році в приміщенні земської школи відкрито реальну школу та школу, яка називалася “Підготовчі курси до хімічної школи”. У 1921році курси були закриті й переведені в м. Смілу, де пізніше були реорганізовані в технікум.   1924 року двокласна реальна школа була реорганізована в семирічну трудову школу.

У 1926 році школу закінчили перші випускники. Директорами школи були: Щербина Зіновій Васильович та Кислий Пилип Прокопович. Агрономію викладали Білан Сидір Савович та Лисогір Пилип Андрійович. Директором школи у 1944 році була  Москаленко Настя Леонтіївна, а пізніше Орбей Марія Федорівна. Перші випускники мали по 23-25 років, вони пройшли фашистську окупацію і довгі дороги війни. Четверо випускників стали вчителями, двоє – інженерами, інші здобули професію агронома, техніка- геолога.

В 1950 році  розпочав свою діяльність, як директор школи, Кузьменко Іван Максимович. Він заснував музей Людвіка Варинського. В 1974 році збудував школу на 480 місць. 

15 липня 1968 року школу перейменували в середню загальноосвітню трудову політехнічну імені   Л. Варинського. 

Сьогодні наша школа має назву Комунальний заклад "Мартинівський ліцей" і , як раніше, залишається центром освіти та науки в селі Мартинівка.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень